خانه / حدیث روز / حضرت امام صادق(علیه السلام): ای مفضل! سوگند به خدا که آن زنده به‏ گور شده، محسن است که او از ماست نه از غیر ما. پس هر کس غیر از این بگوید تکذیبش کنید.

حضرت امام صادق(علیه السلام): ای مفضل! سوگند به خدا که آن زنده به‏ گور شده، محسن است که او از ماست نه از غیر ما. پس هر کس غیر از این بگوید تکذیبش کنید.

قالَ الْمُفَضَّلُ: یا مَوْلایَ ماتَقُولُ فی قَوْلِهِ تَعالی: «وَاِذا الْمَوْؤُدَهُ سُئِلَتْ، باَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ»
قالَ الامام الصادق(علیه السلام): یا مُفَضَّلُ وَالْمَوْؤُدَهُ وَاللَّهِ مُحْسِنُ، لِأَنَّهُ مِنَّا لاغَیْرَ، فَمَنْ قالَ غَیْرُ هذا فَکَذَّبُوهُ.

[مفضل به امام صادق(علیه السلام) عرض کرد: ای پیشوای من! درباره فرموده خدای بزرگ، «و هنگامی که از آن زنده به گور شده سؤال شود که به چه گناهی کشته شد» چه می‏فرمائید؟
حضرت فرمودند: ای مفضل! سوگند به خدا که آن زنده به‏ گور شده، محسن است که او از ماست نه از غیر ما. پس هر کس غیر از این بگوید تکذیبش کنید.

الهدایه الکبری، ص۴۱۷-۴۱۸
بحارالانوار، ج۵۳، ص۲۳-۲۴

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

حضرت امیرالمؤمنین علی(علیه السلام): در هر شب جمعه همراه با مقدارى میوه بر خانواده خود وارد شوید تا موجب شادمانى آن ها در روز جمعه گردد

قال امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) أطْرِقُوا أهالیکُمْ فى کُلِّ لَیْلَهِ جُمْعَه بِشَیْء مِنَ الْفاکِهَهِ، کَیْ یَفْرَحُوا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *